Δευτέρα 11 Φεβρουαρίου 2008

Ολυμπιακός - Άρης 81-61

Ο Ολυμπιακός χθες εμφάνισε τρία πρόσωπα.
Το πρώτο στο πρώτο ημίχρονο, όπου παίξαμε συνολικά πάρα πολύ καλά, με πολύ δυνατή άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση.
Το δεύτερο στο τρίτο δεκάλεπτο και στην αρχή του τέταρτου, όπου η ομάδα βραχυκύκλωσε κι έχασε το μεγάλο προβάδισμα που είχε, κυρίως λόγω κακών επιλογών στην επίθεση, αφού στην άμυνα δεν ήταν δυνατόν να πετύχει μόνο τρία καλάθια ο Άρης όπως έγινε στο πρώτο ημίχρονο.
Και το τρίτο στο τελευταίο επτάλεπτο, στο οποίο με ψυχραιμία, καλή άμυνα και σωστές επιθέσεις κάναμε το 55-55, τρία λεπτά πριν το τέλος 66-55. Μετά μέχρι τη λήξη δεν είχαμε μπάσκετ αλλά τεχνικές ποινές και ελεύθερες βολές.